aktualizováno: 28.04.2019 20:49:43 

TANGO AMORE

Zprávičky - Newsflash
  Zprávičky...
  Duben 2014 - po dlouhé době zase nějaké novinky. Ke stálým zákazníkům přibyli krásní Berňáčci
  z chovatelské stanice   http://www.zpriborskehoraje.wbs.cz
 
               krásná práce, pohodoví psi a skvělá majitelka     
           
 
   15.10.2011  opět v areálu ZKO Pardubice - Nemošice upořádala ASČR dva semánáře - úprava Ruského teriéra a úprava Vlkodava.
 
    Seminář byl rozdělen do dvou částí, v dopoledních hodinách jsme shlédli výstavní úpravu Ruských teriérů, kterou nám předvedla paní Marcela Havlíčková http://www.salonpsu.wz.cz. Úpravu předváděla na dvou zvířatech, dospělé, dobře udržované feně a mladší fence - asi ročním štěněti, které nebylo již delší dobu upravované. Měli jsme tedy možnost vyzkoušet různou kvalitu srsti u různě starých psů.
Po obědě nám paní Regina Kopová z Kutné hory http://www.mojihafani.estranky.cz ukázala úpravu Vlkodavů, trimování, zarovnávání srsti. Odvážlivci si mohli na druhé fence vyzkoušet techniku trimování v reálu.
 
   29.5.2011 v areálu ZKO Pardubice - Nemošice uspořádala ASČR seminář - Úprava Pudlů

       Lektorkou nám byla paní Myrna Krajtlová,  nejlepší střihačka pudlů u nás a její dcera Andrea . Pudl je krásné zvíře existuje spousta standartních střihů na toto plemeno ( moderní a baby střih atd. ).Ale jsou i střihy nestandartní , to znamená že nejsou uznány FCI a proto v nich pejsky na výstavách neuvidíte.  Z těchto střihů nám byl předveden sřih skandinávský  ( dále to je třeba střih karakulský atd.)  Mezi střihači se traduje, že dobře ostříhaný pudl je umělecké dílo .  Na umělecká díla paní Krajtlové se můžete podívat na stránkách www.gwendy.unas.cz

TOPlist                                                               

 19. 3. 2011  ZKO Pardubice Nemošice  Seminář - Úprava Knírače   

        Lektorkou nám byla paní Jana Stránská která se specializuje na toto plemeno. Paní Stránská je  předseda VČ pobočky KCHK  a dlouholetou chovatelkou tohoto plemene. 

 
 
30.10.2010  -  Pragobest - v sobotu proběhla v  Pražském hotelu Pyramida tradiční střihačská soutěž. Této tradiční soutěže jsem se již tradičně zúčastnila co by divák. Letošní účast se mi zdála trochu slabší, zřejmě se i tady podepsala krize. Ivanka Slapničková si odnesla cenu diváka.
 
        
 
 
 
 
26.9.2010 - Národní výstava psů Brno - Uberrima Fides Charnett - V1 CAJC, junior BOB.  splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ JUNIOR
ŠAMPION.
                        

                     

18.9.2010 - Klubová výstava bišonků v Rychnově nad Kněžnou - Uberrime Fides Charnett - V1 CAJC klubový vítěz junior
       
                          
 
 
 
12.9. 2010  Národní výstava psů v Polském Chorzowě - Uberrima Fides Charnett - V1, vítěz třídy mladých, nejlepší junior JBOB, vítěz plemene  BOB!!!a tím splnila podmínky pro přídělení titulu  JUNIORCHAMPION Polska
                               
 

11.9.2010 - Neratovice-Biškovice - Seminář - Úprava Bišonka

          Instruktorka - paní Ivana Slapničková  www.bichon-charnett.cz, Ivana Slapničková je TOP chovatalkou tohoto plemene v naší republice, pravidelně se zúčasňuje střihačské soutěže Pragobest a umisťuje se na předních místech, chovu Bišonků se věnuje přez 10 let. 

                           

4.9. 2010 Proběhla v Polském Krakowě Mezinárodní výstava psů, nás reprezentovala Umerrima Fides Charnett s krásným výsledkem V1 Cajc. vítěz mladých
                             
1.8.2010  Naše hodná kamarádka, trenérka a poradkyně  Inka odletěla (konečně po x letech) na zaslouženou dovolenou. Bez psů, jen s manželem a Deniskou (upřímně, jsem zvědavá, jak to tam 12 dní bez těch psů vydrží). Samozřejmě je potřeba zajistit hlídání pro všechny pejsky. My jí bohužel v této situaci, kdy máme doma štěňátka nemůžeme s hlídáním moc pomoct, a mám kvůli tomu výčitky svědomí, protože bez Inky bych si v mnohých věcech vůbec nevěděla rady. Radka si tedy vzala domů pár pejsků a já jsem se nabídla vypomoct s koupáním. Tak jsme si u nás v salonku udělaly v neděli malou manufakturu a koupaly, česaly, foukaly a balíčkovaly, až se nám od rukou kouřilo. Ve čtyřech nám práce šla hezky od ruky a zvládly jsme ji všechny v rakordním čase. Snad jsem se tak Ince za všechno alespoň částečně odvděčila.
 
      
 
 
24.7.2010 Na návštěvu přijela CHS Bílá Hromůvka upravit poslední 3 štěňátka před odchodem do nových domovů a Ubinku na její nedělní výstavu v Polském Bendzině.
 
       
 
 
18.6.2010  Stříhání v CHS Bílá Hromůvka - Paulina, Angine, Uberrima +  7 štěňátek. Příjemně strávené odpoledne, sice pracovní, ale zábavné  a hlavně s dobrou večeří. Holky si udělaly výlet po obchodech, zatím co já jsem pracovala a pak jsme se společně nabaštily a pohrály si s mimčma.
 
    
 
 
14.7.2010 Úprava vrhu yorkšíráčku před odchodem k novým páníčkům.
 
 
 
12.6.2010 jsme se jeli podívat na miminka kokříků, jak jinak než vybaveni nůžkama trimovacíma hráběma. Sotva jsme se trovhu občerstvily a pohrály si s mimčama, už mě čekala práce. Hold miminka musejí odejít do nových domovů krásná, a aby nebylo mamince líto, tak jsem jí také trošku poopravila fasádu.
 
  
         
 
        
 
        
TOPlist