aktualizováno: 28.04.2019 20:49:43 

TANGO AMORE

Před prvním stříháním
 
       
 
            Pořídili jste si štěňátko a majitel by Vám měl poskytnout informace, jak o štěně pečovat, jak se starat o srst, kdy koupak, kdy stříhat a jak apod. Pokud se tak nestane, doporučuji se v co nejkratším termínu zkontaktovat se střihačem, kterého si vyberete a zajít se k němu poradit, jak o pejska pečovat. Doporučuji nekupovat dopředu žádné hřebeny či kosmetiku a nejdříve se poradit, pokud už máte něco nakoupeno, vemte své náčiní s sebou a poraďte se se střihačem, zda je zrovna tento hřeben vhodný pro Vašeho pejska. Bohužel se mi často stává, že přinesené hřebeny zkončí v koši, protože jsou buďto naprosto nevhodné pro dané plemeno nebo nekvalitní. U mě si můžete zakoupit jak kvalitní kosmetiku, tak i česací náčiní pro Vašeho miláčka.
 
          Klienti jsou často šokovaní, že chci tak malého pejska koupat, protože si někde přečtou, že pes se do roku koupat nesmí. Koupání se nemusíte bát, pokud budete ke štěňátku přistupovat ohleduplně. Pokud možno chránit oči, používat vlažnou vodu, kvalitní kosmetiku, pejska dobře opláchnout po koupeli a hlavně důkladně vysušit, vyfénovat a vyčesat. Po koupání ještě vytřete ouška tamponem a oči ošetřete borovou vodou. Taková procedura netrvá 5 ani 10 minut. Je to práce, a je nutno počítat, že kvalitní vykoupání trvá 1/2 -2 hodiny i více, v závislosti na plemeni a srsti.
 
          Co se týká prvního stříhání. Střihem upravovaní pejsci, jako jsou například bišoni či pudli, by měli být částečně upraveni již od chovatele. Pokud se tak nestane, doporučuji opět navštívit  střihače, poradit se s ním o péči a domluvit stříhání pejska. U malých štěňátek jde jen o malé (kosmetické) úpravy zejména v oblasti hlavy, tlapek a zadečku. První kompletní střih těchto plemen by měl proběhnout ve 3-4 měsíci věku.
 
          Ideální interval mezi jednotlivým stříháním je 4-6 týdnů, pak je Váš pes stále upravený a ve střihu. Bohužel taková pravidelnost bývá spíše vyjímkou, apeluji proto na majitele aby interval zbytečně neprodlužovali, maximálně na 2 měsíce. Čím větší je interval mezi stříháním, tím více je se střihem práce, stříhání trvá déle a je pak i  finančně náročnějí.
TOPlist