aktualizováno: 28.04.2019 20:49:43 

TANGO AMORE

Zanedbaná srst - Neglected coat
 Zanedbaná srst
  Často se mi stává, že přijde do salonu pejsek s naprosto zanedbanou péčí o srst. Tohle je jeden z nich. Paní ho  češe, ale spoň mi to tvrtí a má pocit, že ho pročesává pravidelně a dostatečně. Problém je v tom, že česání pouze drapákem nestačí, protože drapák se kolikrát nedostane až ke kůži. Pejska je nutné pročesávat drapákem a následně kovovým hřebenem. Pokud pravidelně a dobře nepročesáváte a nevysušíte fénem mokrou srst, může pejsek dopadnout i takhle. Tato srtst je plná špíny a cizopasníků, po koupání je i několik hodin mokrá, kůže pod ní je zapařená, vznikají plísně a zapařeniny. Kůže a srst bývá často přesušená, plná lupů.
Opravdu nechápu, jak si může majitel něco takového pustit do postele.
 
 
 
 
 
 Pravidelná péče je velmi důležitá. Stříhání např. pudla nebo bišonka je nejideálnější v intervalu 4-6 týdnů, maximálně 2 měsíců. Je to ovšem často zbytečná práce tohle majitelům vysvětlovat. Tento pejsem měl doporučeno další stříháná za 2 měsíce. Poprvé jsem ho hodně potrápila, ale nebyl zdaleka v tak hrozném stavu, jako na fotografiích. Paní s ním přila cca po 1/2 roce a velmi se divila, že je tak zacuchaný. Kratší srst se mnohem lépe pročesává, vysouší a udržuje. Pejsek je stále pěkný, čistý a hlavně zdravý.
 
 
 
 
 V takto zanedbané srtsti se musí nejdříve vystříhat nužkama malé místečko, které umožní vložení strojku a pak srtst pomalu po milimetrech svlékat.  Může se stát, že koláč splstnatělé srsti do sebe vtáhne i kůži, proto se musí postupovat velmi opatrně, aby nedošlo ke zranění pejska.
 
 
 
 
 
 
 
 
 Tak a už jsme vysvlečení a teď se teprve půjdeme koupat. Protože splstnatělá srst by vysychala i pod fénem několi hodin, musela jsem trochu obrátit postup práce. Na nožkách a na hlavě snad trochu srsti zachráníme.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tady už je pejsek vykoupaný a je zde dobře vidět zacuchance v srsti jak na hlavě,
 
 
 
 
 
 
 
 
 tak na nožkách.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Tak jsme přece jen něco málo zachránili, ale byla to pěkná fuška.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 "Tak a tohle ze mě nakonec vypadlo, aspoň že nejsem úplně nahatý!"
 
 
 
 
 
 
 
 
Koláč splstnatěté srtsti, jako vysvlečená z ovečky. I tento pejsek, jako mnozí jiní měl spoustu kožních cizopasníků, zapařené břicho a přesušenou srst a pokožku. Apeluji proto na všechny majitele pejsků:
"Raději nechejte pejska ostříhat nakrátko a časteji, vyjde vás to levněji, pejsek bude zdravý, čistý a veselý a nebude se trápit. Krátká srst se Vám bude lépe uržovat a nebudete mít s péčí o ni tolik starostí."
TOPlist